İyi boşanma avukatları sizi anlayabilir. Boşanma davası zordur. Bu nedenle süreç boyunca size yardımcı olabilecek bir avukat bulmanız ön şarttır. Peki en iyi bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davası nasıl açılır ona da dokunalım. Boşanma davası iki şekilde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliğe son verme konusunda anlaşırsa mahkemeye başvuru yapmaları halinde anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir yıl sürmüş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir yıldan kısa sürmüş ise taraflar anlaşmalı olarak evliliği bitirmek amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda ayrılabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu protokolün bir hukukçu tarafından düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli biçimde evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu evliliğe son verme gerekçesinin yerinde olması gereklidir. bunun yanında boşanma gerekçesinin kanıtlanması gerekir. Boşanma davalarında davacı boşanma gerekçelerini her türlü delille kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak şahit kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davaları baya uzun sürebilmektedir. Davayı hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatı kelimesi hiç bir zaman beynimize güzel çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni toplumsal tecrübeler olabilir mi? Avukatların bir çoğu içinde bulunduğumuz toplumu güzelleştirmek sebebiyle seçmemiştir avukatlığı. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı seçerken iyi araştırma yapmalısınız.
Bir çok boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en iyi yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz avukatı öven kişiler de aynı şekilde bulacaksınızdır.
http://ankaraavukat.ra6.org/2014/11/15/bosanma-davasi-ve-ayri-yasama-hakki/