Boşanma Avukatı Ankara
Boşanma avukatı sizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. Bundan dolayı dava boyunca size destek olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız ivedidir. Peki iyi bir ankara avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Ayrıca duruşmanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davaları ne şekilde açılır buna da değinelim. Boşanma davaları iki tarzda açılabilmektedir. Eğer eşler boşanma konusunda anlaşırsa aile hakimine başvurmaları halinde anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin en az bir sene sürmüş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir yıldan daha az sürmüş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği sonlandırmak amacıyla başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli biçimde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği bitirmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri gereklidir. Bu mutabakat metninin bir hukukçu vasıtasıyla hazırlanması iyi olacaktır. Daha sonra taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli tarzda evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu boşanma gerekçesinin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında evliliği bitirme nedeninin ispatlanması gerekmektedir. Boşanma davasında davacı taraf boşanma nedenlerini her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. Mesela fotoğraflar delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davası baya uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir boşanma avukatından yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatı kelimesi kesinlikle aklımıza iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi toplumsal tecrübeler olabilir mi? Boşanma Avukatlarının neredeyse hepsi toplumumuzu iyileştirmek için avukat olmamıştır. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya finansal sebepler etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.
Fazlasıyla avukat var. Doğru avukatı ne şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı bulurken en güzel çözüm yakın çevrenizin tavsiyeleridir. İkinci yol ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz boşanma avukatını tavsiye eden siteler de aynı şekilde bulacaksınızdır.
boşanma avukatı ankara