Anlaşmalı Boşanma
İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi anlayabilir. Boşanma davası oldukça zor bir süreçtir. Bu sebeplidir ki süreç boyunca size yardımcı olacak bir boşanma avukatı bulmanız gereklidir. Öyleyse uzman bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davaları nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davaları iki biçimde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği bitirme konusunda anlaşmışlarsa aile hakimine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir sene sürmüş olmasıgereklidir. Eğer evlilik bir yıldan daha az devam etmiş ise taraflar anlaşmalı biçimde ayrılmak amacıyla başvuru yapamazlar. Bu halde çekişmeli tarzda başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı olarak boşanabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu ayrılma sebebinin haklı olması gerekmektedir. Ayrıca evliliğe son verme nedeninin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davayı açan taraf boşanma nedenlerini her türlü delille ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak şahit kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası oldukça uzun sürmektedir. Dava süresini kısaltmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatları kelimesi hiç bir zaman beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni toplumsal tecrübeler olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek amacıyla karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken iyi karar vermelisiniz.
Fazlasıyla avukat var. En İyi boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı bulurken en mantıklı çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir seçenek ise googledan detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz avukatı tavsiye eden siteler de aynı şekilde bulacaksınızdır.

ankara boşanma avukatları