İyi boşanma avukatları hissettiklerinizi farketmelidir. Boşanma davası oldukça zor bir süreçtir. Bu nedenle dava boyunca size destek olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız ivedidir. Peki iyi bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca duruşmanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Bununla birlikte boşanma davaları nasıl açılır buna da değinelim. Boşanma davası iki biçimde açılabilir. Eğer eşler boşanma hususunda anlaşmışlarsa mahkemeye müracaat etmeleri halinde anlaşmalı şekilde evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer evlilik bir seneden kısa sürmüş ise taraflar anlaşmalı olarak evliliği bitirmek için müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı şekilde ayrılabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri tarafından kaleme alınması faydalı olacaktır. Daha sonra taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli olarak boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu ayrılma nedeninin yerinde olması gereklidir. buna ek olarak evliliğe son verme sebebinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı iddiasını her çeşit delille kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak telefon dökümleri kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davaları baya uzun sürebilmektedir. Davayı hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatları kelimesi kesinlikle beynimize çok iyi düşünceler getirmez. Bunun sebebi tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların bir çoğu toplumumuzu güzelleştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Bir çok avukat , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada avukatınızı belirlerken iyi düşünmelisiniz.
Fazlasıyla boşanma avukatı var. Doğru avukatı hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı seçerken en iyi yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. İkinci yol ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren websiteleri de aynı şekilde bulacaksınızdır.
http://ankaraavukat.ra6.org/2014/11/15/bosanma-davasi-ve-ayri-yasama-hakki/